• Konkurs "Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii"

• Szanowni Państwo,

Portal dyktanda.pl pragnie zaprosić na pierwszą odsłonę konkursu
            „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs startuje już 24 kwietnia, potrwa on do
            24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają liczne wartościowe nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych paczek z nagrodami.
            Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne.
            Przyłącz się do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!

Konkurs odbędzie się w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii.
            W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy będą rywalizować w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub poprawnie rozwiąże, tym więcej punktów otrzyma, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Każdego dnia począwszy od 25 kwietnia do wygrania będą na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: dyktanda.pl. Nagrody otrzyma łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii –
            nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród pocieszenia w czterech kategoriach.
            Na naszym profilu facebook.com/dyktandapl/ Nagrodzimy kolejne 30 osób.
            Do paczek z nagrodami trafi ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) otrzymanych od sponsorów. Nagrody zostaną dostosowane do kategorii wiekowej laureata.

ZAPRASZAMY!

• WESOŁYCH ŚWIĄT

• W tym roku Święta Wielkanocne

będą wyjątkowe, nietypowe.

Mamy nadzieję, że spędzą je Państwo w gronie najbliższej rodziny w zdrowiu i szczęściu.

Zespół Szkolno — Przedszkolny w Mikołowie.

• Rozporządzenie Minizsterstwa Edukacji Narodowej

• Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Informacja na ten temat została opublikowana na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

Podstawy prawne:

1.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.

2.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).

3.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatyw związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).