• Tydzień zdrowia w świetlicy szkolnej

• W ramach zajęć związanych z tygodniem zdrowia rozmawialiśmy o zasadach zdrowego, racjonalnego odżywiania. W czwartek w trakcie porannych i popołudniowych zajęć swietlicowych odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci robiły zdrowe, kolorowe kanapki, miały możliwość wypróbowania nieznanych sobie smaków takich roślin jak np. musztardowiec czy werbena cytrynowa. Robiliśmy także domowy hummus.

• ZBIERAMY TALENCIAKI

• Z radością informujemy, że już od 1 września 2023 roku  rozpoczęła się akcja

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW!

Gorąco zapraszamy do zbierania Talenciaków i przekazywania ich do skrzynek umieszczonych przy wejściach do naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego.  A my wymienimy je na nowy sprzęt dydaktyczny dla Naszej Placówki.

Zasady są proste: za zakupy w sklepach Lidl, Klienci otrzymują Talenciaki, które będą mogli przekazać wybranej szkole, znaczy naszej. Im więcej Talenciaków, tym więcej atrakcyjnych nagród będziecie mogli wybrać i zdobyć.

• Program ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska!

Postaw na Edukację.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World Healthy Living Foundation.

Program ma na celu edukację i wsparcie młodego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego

stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.

Chcemy, aby po naszym programie każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko

to, co najlepsze – wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Podczas realizacji projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola będą miały możliwość wzięcia

udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Monikę Kluza.

Monika Kluza – Trener mentalny dzieci i dorosłych. Osobowość Roku 2019 Województwa

Małopolskiego w dziedzinie KULTURA.

W Programie dzieci poprzez zabawy i ćwiczenia zwiększą własną świadomość oraz nauczą się

okazywać wzajemną akceptację, szacunek i tolerancję. Uczestnicy Programu zbudują wiarę w siebie i

swoje możliwości.

Co więcej program Świadomość Procentuje dedykowany jest nie tylko dla dzieci, odbędą się również

zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Realizacja programu rozpocznie się 12 września i potrwa 3 miesiące, a przedszkolaki wezmą udział w

kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.

Szczegółowe informacje o programie Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska!

Postaw na Edukację znajdują się na stronie https://swiadomoscprocentuje.pl/

Pełen harmonogram zajęć dostępny tutaj:

• Uwaga - ważna informacja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - Msza św. 4.09.2023r. o godz. 8.00 w parafii Św. Antoniego z Padwy, Mikołów - Reta

Aktualizacja!!!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas III odbędzie się 4.09.2023r. o godz. 11.00
            w budynku szkoły.

• Ważna informacja!!

• Deklaracje zapisu dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024 prosimy składać w świetlicy  w dniach 4.09-5.09.2023r.
            Deklaracje zapisu dziecka do świetlicy można pobrać ze strony internetowej szkoły w zakładce:
            Z naszego życia - świetlica -dokumenty

• ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS PIERWSZYCH

• ·  Informacja dla rodziców dzieci szkolnych - nowo przyjętych

·  SZANOWNI RODZICE DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dnia 24 sierpnia o godzinie 16.30 na sali ruchowej - w budynku przedszkola.

CZEKAMY NA WAS ! DO ZOBACZENIA! :)

Zwracamy się również z prośbą o wypełnienie ankiety do dnia  20 sierpnia 2023r .i odesłanie na @ sekretariatu: sekretariat@zsp.mikolow.eu,bądź oddanie jej osobiście w sekretariacie.

Wyprawka_do_I_klasy(1).docx

ANKIETA_PERSONALNA(2).docx

• #LekcjaKleszczoochrony #NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy

19 czerwca klasa Ia wzięła udział w Kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

Uczniowie w ramach zajęć dowiedzieli się podstawowych wiadomości na temat kleszczy, ciekawostek z nimi związanych, ale, co najważniejsze poznali trzy zasady ochrony przed kleszczami i sposób usuwania tych pajęczaków.

Ponieważ lubimy dzielić się swoją wiedzą, dzieci wykonały w grupach trzy plakaty o następującej tematyce:

1. Informacje i ciekawostki o kleszczach

2. Sposoby ochrony przed kleszczami

3. Jak bezpiecznie usunąć kleszcza?

Plakaty ozdobiły korytarz szkolny, będąc przystankiem i solidną dawką wiedzy dla naszych kolegów, koleżanek, a także nauczycieli i rodziców.

Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.

My powyższe cele spełniliśmy, najlepiej, jak potrafiliśmy.