• Międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny ZNAM MOJE MIASTO z okazji 800 - lecia Mikołowa

• Dnia 15. 11.2022r  w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny

pt. "ZNAM MOJE MIASTO" zorganizowany z okazji 800-lecia Mikołowa .

Naszą szkolę reprezentowała drużyna w składzie:

- Anna Bugdol

- Wiktoria Stachoń

- Oliwia Strzelczyk

W konkursie wzięło udział 8 drużyn reprezentowanych przez mikołowskie szkoły.

Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą znajomości Mikołowa.

Nasze uczennice zajęły II miejsce

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)

• Zebrania z rodzicami dzieci szkolnych

RODZICE DZIECI SZKOLNYCH!!!

14 listopada zapraszamy na zebrania z rodzicami.

Zebrania rozpoczniemy prelekcją o godzinie 16.30 na sali ruchowej
            "Jeśli kara na telefon nie działa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice."

Spotkania w klasach odbędą się po prelekcji.

1a - sala ruchowa

1b - sala sówek

2a - sala nr 1

2b - świetlica

3a - sala nr 3

3b - sala nr 2

• Międzyszkolny konkurs gwarowy

• "Dbosz o gwara? Chca by była, żeby nigdy niy zginyła". /M. Szołtysek/

Dzielne przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie gwarowym z okazji 800-lecia Mikołowa, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8.

Dziewczyny spisały się na medal.

Jesteśmy z Was dumni!!! :)

• Dzień Niepodległości

• Obchody Dnia Niepodległości w naszej placówce były jak zwykle - dostojne i uroczyste.

Najpierw akademia przygotowana przez klasy drugie i występ grup przedszkolnych, a następnie wraz z całą społecznością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odśpiewanie Hymnu o godzinie 11:11.

• „STACJA – EMPATYCZNI RAZEM MAMY MOC” - konkurs plastyczny

• Zapraszamy do udziału w konkursie „STACJA – EMPATYCZNI RAZEM MAMY MOC” organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mikołowie w ramach listopadowej kampanii „19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Oddajemy głos uczniom i zachęcamy ich do podzielenia się swoimi uczuciami, refleksjami i przemyśleniami dotyczącymi przemocy rówieśniczej. Bo ważna jest uważność na krzywdę dzieci i młodzieży oraz dbałość o ich bezpieczeństwo i prawo do życia bez strachu.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje.

regulamin-konkurs-kampania-19-1666973433.docx

zgoda-rodzica-opiekuna-prawnego-1666973467.docx

PROSIMY, ABY PRACE KONKURSOWE - WRAZ ZE ZGODĄ RODZICA - BEZPOŚREDNIO ODDAWAĆ DO PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ.

• Kampania 19 dni

• Naszym marzeniem jest tworzenie świata,w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.