• #LekcjaKleszczoochrony #NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy

19 czerwca klasa Ia wzięła udział w Kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

Uczniowie w ramach zajęć dowiedzieli się podstawowych wiadomości na temat kleszczy, ciekawostek z nimi związanych, ale, co najważniejsze poznali trzy zasady ochrony przed kleszczami i sposób usuwania tych pajęczaków.

Ponieważ lubimy dzielić się swoją wiedzą, dzieci wykonały w grupach trzy plakaty o następującej tematyce:

1. Informacje i ciekawostki o kleszczach

2. Sposoby ochrony przed kleszczami

3. Jak bezpiecznie usunąć kleszcza?

Plakaty ozdobiły korytarz szkolny, będąc przystankiem i solidną dawką wiedzy dla naszych kolegów, koleżanek, a także nauczycieli i rodziców.

Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.

My powyższe cele spełniliśmy, najlepiej, jak potrafiliśmy.

• Wyniki konkursu plastycznego "Zachwycający Ogród"

• Hanna Olsińska uczennica klasy 3b zajęła I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Śląski Ogród Botaniczny "Zachwycający Ogród" w kategorii wiekowej 8-10 lat. Pracę konkursową Hania wykonała podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Do konkursu zgloszono  ponad 160 prac, 15 zostało nagrodzonych

Gratulacje:)

• Dzień Dziecka na rynku

• Serdecznie zapraszamy na 3 czerwca w godzinach 10.00 - 14.00 na mikołowski Rynek na Dzień Dziecka, czyli na świetną zabawę, koncert Tulinek, grę i eko warsztaty z MDK w Mikołowie.

Rynek w tym dniu należy do dzieci - będą stanowiska z malowaniem buzi, tatuażami i balonami, dmuchańce i słodkie stanowiska.

Od 10:00 rusza ekogra - tu trzeba wykazać się sprytem lisa i spostrzegawczością sokoła, aby znaleźć odpowiedzi na pytania. Częścią gry są krótkie warsztaty - co można zrobić z klamerki? jakie kwiaty nigdy nie więdną? włóczka na różne sposoby, instrumenty muzyczne ze

spiżarki.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową:

> Dzień Dziecka

> Ekogra