• Międzyszkolny konkurs gwarowy

• "Dbosz o gwara? Chca by była, żeby nigdy niy zginyła". /M. Szołtysek/

Dzielne przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie gwarowym z okazji 800-lecia Mikołowa, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8.

Dziewczyny spisały się na medal.

Jesteśmy z Was dumni!!! :)

• Dzień Niepodległości

• Obchody Dnia Niepodległości w naszej placówce były jak zwykle - dostojne i uroczyste.

Najpierw akademia przygotowana przez klasy drugie i występ grup przedszkolnych, a następnie wraz z całą społecznością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odśpiewanie Hymnu o godzinie 11:11.

• „STACJA – EMPATYCZNI RAZEM MAMY MOC” - konkurs plastyczny

• Zapraszamy do udziału w konkursie „STACJA – EMPATYCZNI RAZEM MAMY MOC” organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mikołowie w ramach listopadowej kampanii „19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Oddajemy głos uczniom i zachęcamy ich do podzielenia się swoimi uczuciami, refleksjami i przemyśleniami dotyczącymi przemocy rówieśniczej. Bo ważna jest uważność na krzywdę dzieci i młodzieży oraz dbałość o ich bezpieczeństwo i prawo do życia bez strachu.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje.

regulamin-konkurs-kampania-19-1666973433.docx

zgoda-rodzica-opiekuna-prawnego-1666973467.docx

PROSIMY, ABY PRACE KONKURSOWE - WRAZ ZE ZGODĄ RODZICA - BEZPOŚREDNIO ODDAWAĆ DO PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ.

• Kampania 19 dni

• Naszym marzeniem jest tworzenie świata,w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

• Pasowanie na Świetliczaka - fotorelacja

• Dnia 24.10.2022r. w świetlicy szkolnej odbyła się impreza pt: „ Pasowanie na Świetliczaka”, która miała na celu przyjęcie do grona świetliczków uczniów klas pierwszych naszej szkoły.

Aby zostać przyjętym do grona świetlików naszej szkoły uczniowie musieli przejść pozytywnie kilka prób m.in. wiedzy, sprawności, smaku. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, na koniec których złożyły uroczyste ślubowanie, po którym Pan Dyrektor  pasował ich na Świetliczaków. Na zakończenie  pani Kasia oraz pani Dorota wraz z przedstawicielami klas trzecich wręczyły im pamiątkowe dyplomy oraz medale.

• Próbny alarm ewakuacyjny

• Dnia 20 października w naszej placówce został przeprowadzony próbny alarm ewakuacyjny, po którym dzieci miały możliwość porozmawiania ze strażakami.

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy 3b - Oliwia Strzelczyk

W sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji wspomagać Oliwię będą siostry - Karolina Żogała klasa 2b i Klaudia Żogała klasa 3a.

Drogie dziewczyny! Życzymy Wam wielu sił i powodzenia w pełnieniu tak ważnej funkcji.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• “Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.” – Janusz Korczak

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Najpierw klasy 3 w humorystyczny sposób zaprezentowały codzienność szkoły, a następnie na Gali Oskarowo-Jabłkowej wyróżniły wszystkich pracowników szkoły i przedszkola wyrażając wdzięczność za trud codziennej pracy

• Ogólnopolski konkurs DO HYMNU

DRODZY RODZICE! TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!

Prezentacja konkursowa naszej Szkoły w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU odbędzie się w dniu 17.10.2022 o godzinie 9:00.

• Dnia 18 października o godzinie 10:00
            odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Bardzo prosimy o odświętny ubiór wszystkich dzieci.

• Świetlica szkolna włączyła się w akcję KOLOROWE KREDKI

• Jest to akcja ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, potrzebna!

Celem akcji jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Co zbieramy?

Kredki ołówkowe w dowolnym stanie. Mogą być częściowo zużyte i połamane.

Co dzieje się dalej?

Kredki ołówkowe: Grupa wolontariuszy segreguje je i temperuje. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcje charytatywne.

Kredki prosimy wrzucać do pojemnika postawionego w szkolnym korytarzu obok talenciaków.

Kredki zbieramy do 21 listopada.

• Kici- Nici

• Dzieki uprzejmości autorki książek Pani Alinie Przydatek zajęcia dla dzieci odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych.

Dziękujemy !