• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

•

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy 3b - Oliwia Strzelczyk

W sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji wspomagać Oliwię będą siostry - Karolina Żogała klasa 2b i Klaudia Żogała klasa 3a.

Drogie dziewczyny! Życzymy Wam wielu sił i powodzenia w pełnieniu tak ważnej funkcji.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• “Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.” – Janusz Korczak

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Najpierw klasy 3 w humorystyczny sposób zaprezentowały codzienność szkoły, a następnie na Gali Oskarowo-Jabłkowej wyróżniły wszystkich pracowników szkoły i przedszkola wyrażając wdzięczność za trud codziennej pracy

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Ogólnopolski konkurs DO HYMNU

•

DRODZY RODZICE! TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!

Prezentacja konkursowa naszej Szkoły w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU odbędzie się w dniu 17.10.2022 o godzinie 9:00.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 18 października o godzinie 10:00
            odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Bardzo prosimy o odświętny ubiór wszystkich dzieci.

• Świetlica szkolna włączyła się w akcję KOLOROWE KREDKI

• Jest to akcja ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, potrzebna!

Celem akcji jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Co zbieramy?

Kredki ołówkowe w dowolnym stanie. Mogą być częściowo zużyte i połamane.

Co dzieje się dalej?

Kredki ołówkowe: Grupa wolontariuszy segreguje je i temperuje. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcje charytatywne.

Kredki prosimy wrzucać do pojemnika postawionego w szkolnym korytarzu obok talenciaków.

Kredki zbieramy do 21 listopada.

• Kici- Nici

• Dzieki uprzejmości autorki książek Pani Alinie Przydatek zajęcia dla dzieci odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych.

Dziękujemy !

• Drodzy Rodzice dzieci szkolnych

• 6 października obchodzimy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, prosimy aby w tym dniu dzieci na znak solidarności były ubrane na zielono.

• Wyjazd do Ogrodu Botanicznego

•

Dnia 3.10 - w poniedziałek odbędzie się wyjazd dzieci szkolnych do Ogrodu Botanicznego.

Zbiórka - 8.45

Wyjazd - 9.00

Powrót - ok 12.30 na obiad

Prosimy o wygodny strój dla dzieci, dostosowany do warunków pogodowych.

W tym dniu świetlica pracuje w swoich godzinach.

• Zbiórka żołędzi

• Świetlica szkolna ogłasza zbiórkę żołędzi dla podopiecznych Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Żołędzie muszą być czyste, suche bez gałązek, śmieci lub innych odpadów. Jesli żołędzie są mokre prosimy aby wysuszyć je w domu.

Przynosimy je w papierowej torbie lub kartonie ( w torebkach foliowych mogą się zaparzyć, zgnić lub zaplesnieć).

W przedsionku szkoły zostanie postawiony karton, do którego będzie można wrzucać zebrane żołędzie.

W imieniu wszystkich smakoszy żołędzi Dziękujemy

• Konsultacje dla rodziców

lic Alicja Ryszka czwartek 07:15 – 08:00

Klasy I i II od 22.09